Rohde&Schwarz RTH1022 | Scope Rider oscilloscope, handheld, 2-channel potential-free, 200 MHz, 5 GSa / s, DMM, 500 kPts, USB, touch display (1317.5000P22)
Manufacturer number: 1317.5000P22
Rohde & Schwarz RTH1022 | Oscilloscope, hand, 2-channel, floating, 200 MHz, 5 GSa / s, logger, DMM.
Technical Data
Description
RTH1022 | Scope Rider oscilloscope, handheld, 2-channel potential-free, 200 MHz, 5 GSa / s, DMM, 500 kPts, USB, touch display (1317.5000P22)
Use in the laboratory
Use in the field
Galvanically isolated inputs in accordance with CAT IV 600 V / CAT III 1,000 V ensure the safety of measurement operations in all environments. If the security requirements are particularly high, the R & S®Scope Rider can be easily operated remotely using a web browser and wireless LAN. With five device modes including an integrated multimeter , the R & S®Scope Rider is the perfect tool for troubleshooting in the field.
Accessoires
RTH-K19
Rohde&Schwarz
RTH-K19
Advanced trigger option, for oscilloscopes Scope Rider RTH (1326.0642.03)
Delivery time upon request
RTH-K18
Rohde&Schwarz
RTH-K18
Spectrum analysis option, for oscilloscopes Scope Rider RTH (1333.0680.03)
Delivery time upon request
RT-ZA20
RT-ZA20
Accessory set for passive probes RT-ZI10 / 11 (1326.1978.02)
RT-ZC03
RT-ZC03
Current clamp, BNC, 20A rms DC - 100 kHz, 0.1V / A (1333.0844.02)
RTH-K2
RTH-K2
UART/RS-232/RS-422/RS-485 trigger/decode option, for oscilloscopes Scope Rider RTH (1325.9975.03)
RTH-K201
RTH-K201
Web Interface Remote Control for RTH100x Oscilloscopes (1326.0636.03)
RT-ZI10
RT-ZI10
Probe, passive 10X, 500MHz, 1000V CAT III, BNC, isolated (1326.1761.02)
RT-ZI11
RT-ZI11
Probe, passive, isolated 100X, 500MHz, 1000V CAT III, BNC (1326.1810.02)