Elettrotest CPS/T/10KVA | Power Supply Unit, AC , 1/3 Phase, 150/300 V / 10 kVA / 10 - 80 Hz
Manufacturer number: CPS/T/10KVA
Elettrotest CPS/T/10KVA | Power supply unit, AC , 1/3 phase 150/300V / 10kVA / output frequency 10 Hz to 80 Hz in remote control mode.
Technical Data
Description
CPS/T/10KVA | Power Supply Unit, AC , 1/3 Phase, 150/300 V / 10 kVA / 10 - 80 Hz
Alternate products
Alternate products
HPS100KVA
Exclusive
Exclusive
Elettrotest
HPS100KVA
AC source, 100 kVA, 150/300 V, 50 to 80 Hz, isolated
Delivery time upon request
On Request
HPS200KVA
Elettrotest
HPS200KVA
AC source, 200 kVA, 150/300 V, 50 to 80 Hz, isolated
Delivery time upon request
On Request
TPS / T / 40K
TPS / T / 40K
Power supply unit, AC, 1/3-phase 300V / 133A / 40kVA / 40 - 80 Hz isolated
TPS / T / 60K
TPS / T / 60K
Power supply unit, AC, 1/3-phase 300V / 240A / 60kVA / 40 - 80 Hz isolated
TPS / M / 3000
TPS / M / 3000
Power supply unit, AC, 1-phase 300V / 18.7A / 3000VA / 10 - 80Hz
Power supply unit, AC, 1-phase 300V / 60.2A / 9000VA / 10 - 80Hz
TPS / T / 10K
TPS / T / 10K
Power supply unit, AC, 1/3-phase 300V / 33.3A / 10kVA / 40 - 80 Hz isolated
TPS / T / 20K
TPS / T / 20K
Power supply unit, AC, 1/3-phase 300V / 66.5A / 20kVA / 40 - 80 Hz isolated
TPS / T / 90K
TPS / T / 90K
Power supply unit, AC, 1/3-phase 300V / 107A / 90kVA 40 - 80 Hz isolated
CPS/T/40KVA
CPS/T/40KVA
Power Supply Unit, AC , 1/3 Phase 150/300 V / 40 kVA / 10 - 80 Hz
CPS/T/5KVA
CPS/T/5KVA
Power Supply Unit, AC , 1/3 Phase 150/300 V / 5000 VA / 10 - 80 Hz
Power supply unit, AC, 1-phase 300V / 38.1A / 6000VA / 10 - 80Hz