Cleverscope 10/100/8-SG-LAN | LAN-PC oscilloscope, CS320AE, 2 channel 100 MHz, 100 MSa / s, 10 bit, signal generator
Manufacturer number: 10/100/8-SG-LAN
Technical Data
Description
10/100/8-SG-LAN | LAN-PC oscilloscope, CS320AE, 2 channel 100 MHz, 100 MSa / s, 10 bit, signal generator
Scope of Delivery:
  • Oscilloscope front end
  • 2 probes for analog input
  • power adapter
  • Connection cable to the PC
  • comfortable oscilloscope and spectrum analyzer PC software
  • Windows DLL driver for LabVIEW
  • Manual
System requirements:
Accessoires
Accessoires
CS1020
Cleverscope
CS1020
Cable Link synchronization cable
Delivery time upon request
On Request
CS700A
Cleverscope
CS700A
Upgrade signal generator, 10MHz sine, square, triangle
Delivery time upon request
On Request
SuperSpeed isolator up to 1 kV, USB 3.0, incl. 5 V plug-in power supply (143382)
ALLDAQ
2 in stock. Ready to ship in 1 business day
USB 3.0 SuperSpeed isolator up to 1 kV, USB 3.0 (141117)
ALLDAQ
31 in stock. Ready to ship in 1 business day