TDK-Lambda GEN60-40-LAN-1P | Power supply unit, DC, 1 channel, 1 U, 60V / 40A, 2400W, LAN, RS232, RS485, analog
Manufacturer number: GEN60-40-LAN-1P
1-channel power supply GEN60-40-LAN-1P from TDK-Lambda with an output 0 .. 60V DC / 0-40A in a 19 inch housing with 1 U., Incl. LAN interface.
Technical Data
Description
GEN60-40-LAN-1P | Power supply unit, DC, 1 channel, 1 U, 60V / 40A, 2400W, LAN, RS232, RS485, analog