TDK-Lambda GEN20-120-IS420-1P | Power supply unit, DC, 1 channel, 1 U, 20V / 120A, 2,400W, RS232, RS485, Iso.Analog-I
Manufacturer number: GEN20-120-IS420-1P
1-channel power supply GEN20-120-IS420-1P from TDK-Lambda with an output 0 .. 20V DC / 0-120A, 2.400W in a 19 inch housing with 1 U, incl. IS420 interface.
Technical Data
Description
GEN20-120-IS420-1P | Power supply unit, DC, 1 channel, 1 U, 20V / 120A, 2,400W, RS232, RS485, Iso.Analog-I