TDK-Lambda GEN10-240-IS420-1P | Power supply unit, DC, 1 channel, 1 U, 10V / 240A, 2400W, RS232, RS485, IS420
Manufacturer number: GEN10-240-IS420-1P
1-channel power supply GEN10-240-IS420-1P from TDK-Lambda with an output 0 .. 10V DC / 0-240A in a 19 inch housing with 1 U, incl. IS420 interface.
Technical Data
Description
GEN10-240-IS420-1P | Power supply unit, DC, 1 channel, 1 U, 10V / 240A, 2400W, RS232, RS485, IS420