Keysight 33600U-OCX | Highly stable time base OCXO 33600A, retrofitting in the factory
Manufacturer number: 33600U-OCX
Keysight Option 33600U-OCX 513 | Ultra-stable time base OCXO for the function generators of the 33600A series for retrofitting in the factory. Also possible for new orders.
Technical Data
Description
33600U-OCX | Highly stable time base OCXO 33600A, retrofitting in the factory
Frequency accuracy:
  • 1 year, 0ºC to 55ºC: ± 0.1 ppm of the set frequency ± 15 pHz
Accessoires
Accessoires
33621A
Series
Series
Keysight
33621A
Function generator, 1-channel 120MHz, 10Vpp, arbitrary, Trueform, USB, LAN
Delivery time upon request
33622A
Keysight
33622A
Function generator, 2-channel 120MHz, 10Vpp, arbitrary, Trueform, USB, LAN
Reordered - in stock. Delivery time on request
33611A
33611A
Function generator, 1-channel 80MHz, 10Vpp, arbitrary, Trueform, USB, LAN
33612A
33612A
Function generator, 2-channel 80MHz, 10Vpp, arbitrary, Trueform, USB, LAN