GW Instek PSW-720L15 |Netzgerät 2-Kanal, Multi Range, 720W, CH1: 30V CH2: 160V ,LAN, USB, Analog, 3HE
Herstellernummer: PSW-720L15
GW Instek PSW-720L15 | Programmierbares Multi-Range DC Labor-Netzgerät, 2 Kanal, 0 – 160 V, 0 – 36 A, 720W.
Technische Daten
Beschreibung
PSW-720L15 |Netzgerät 2-Kanal, Multi Range, 720W, CH1: 30V CH2: 160V ,LAN, USB, Analog, 3HE
Ausstattung und Highlights
  • 2 Kanal DC Labor-Netzgerät
  • Spannung: 0 … 160 V
  • Stromstärke: 0 … 36 A
  • Leistung: 720 W
  • Restwelligkeit und Rauschen: CVP-P: 60 mVP-P | CVRMS: 12 mVRMS | CCRMS: 15 mARMS
  • Gewicht: 7,7 kg, B 142 mm x H 124 mm x T 350 mm.
  • PSW-009 Output terminal cover for 30V/80V/160V models;
  • PSW-011 Output terminal cover for 250V/800V models
  • GUR-001A USB TO RS-232 Cable, 3m
  • GET-001 Extended Terminal (MAX. 40A)
  • GET-002 Extended Terminal with max. 10A
  • GET-005 Extended Terminal with max. 20A
PSW-004
Basic Accessory Kit for 30V/80V/160V models
PSW-008
PSW-008
Basic Accessory Kit for 250V/800V models
PSW-009
PSW-009
Output terminal cover for 30V/80V/160V models
PSW-011
PSW-011
Output terminal cover for 250V/800V models
PSW-012
PSW-012
High voltage output terminal for 250V/800V model
PS9750-121U
Netzgerät, DC, 1 Kanal 750V/12A, 3kW, USB, LAN, analog
PSB-2400L2
PSB-2400L2
Netzgerät, DC, 2 Kanal 2x 80V/40A, 800W, USB, RS-232, Analog
Empfehlungen