GW Instek PSW-1080H668 |Netzgerät 3-Kanal, Multi Range, 1080W, CH1: 250V CH2: 250V CH3: 800V,LAN, USB, Analog, 3HE
Herstellernummer: PSW-1080H668
GW Instek PSW-1080H668 | Programmierbares Multi-Range DC Labor-Netzgerät, 3 Kanal, 0 – 800 V, 0 – 4,5 A, 1080W.
Technische Daten
Beschreibung
PSW-1080H668 |Netzgerät 3-Kanal, Multi Range, 1080W, CH1: 250V CH2: 250V CH3: 800V,LAN, USB, Analog, 3HE
Das programmierbare 3 Kanal Multi Range DC Labornetzgerät GW Instek PSW-1080H668
Ausstattung und Highlights
  • 3 Kanal DC Labor-Netzgerät
  • Spannung: 0 … 800 V
  • Stromstärke: 0 … 4.5 A
  • Leistung: 1080 W
  • Restwelligkeit und Rauschen: CVP-P: 150 mVP-P | CVRMS: 30 mVRMS | CCRMS: 5 mARMS
  • Gewicht: 7,7 kg, B 214 mm x H 124 mm x T 350 mm.
  • PSW-009 Output terminal cover for 30V/80V/160V models;
  • PSW-011 Output terminal cover for 250V/800V models
  • GUR-001A USB TO RS-232 Cable, 3m
  • GET-001 Extended Terminal (MAX. 40A)
  • GET-002 Extended Terminal with max. 10A
  • GET-005 Extended Terminal with max. 20A
PSW-004
Basic Accessory Kit for 30V/80V/160V models
PSW-008
PSW-008
Basic Accessory Kit for 250V/800V models
PSW-009
PSW-009
Output terminal cover for 30V/80V/160V models
PSW-011
PSW-011
Output terminal cover for 250V/800V models
PSW-012
PSW-012
High voltage output terminal for 250V/800V model
Extended Terminal for PSW-LV
PSW-010
PSW-010
Large filter (Type II/III)
PSW-007
PSW-007
Parallel Operation Cable for 3 units.
PS9750-121U
Netzgerät, DC, 1 Kanal 750V/12A, 3kW, USB, LAN, analog
PSB-2400L2
PSB-2400L2
Netzgerät, DC, 2 Kanal 2x 80V/40A, 800W, USB, RS-232, Analog
Empfehlungen