GW Instek PSW-720L12 |Netzgerät 2-Kanal, Multi Range, 720W, CH1: 30V CH2: 40V ,LAN, USB, Analog, 3HE
Herstellernummer: PSW-720L12
GW Instek PSW-720L12 | Programmierbares Multi-Range DC Labor-Netzgerät, 2 Kanal, 0 – 40 V, 0 – 36 A, 0W.
Technische Daten
Beschreibung
PSW-720L12 |Netzgerät 2-Kanal, Multi Range, 720W, CH1: 30V CH2: 40V ,LAN, USB, Analog, 3HE
Ausstattung und Highlights
  • 2 Kanal DC Labor-Netzgerät
  • Spannung: 0 … 40 V
  • Stromstärke: 0 … 36 A
  • Leistung: 720 W
  • Restwelligkeit und Rauschen: CVP-P: 60 mVP-P | CVRMS: 7 mVRMS | CCRMS: 54 mARMS
  • Gewicht: 7,7 kg, B 142 mm x H 124 mm x T 350 mm.
  • PSW-009 Output terminal cover for 30V/80V/160V models;
  • PSW-011 Output terminal cover for 250V/800V models
  • GUR-001A USB TO RS-232 Cable, 3m
  • GET-001 Extended Terminal (MAX. 40A)
  • GET-002 Extended Terminal with max. 10A
  • GET-005 Extended Terminal with max. 20A
PSW-004
Basic Accessory Kit for 30V/80V/160V models
PSW-008
PSW-008
Basic Accessory Kit for 250V/800V models
PSW-009
PSW-009
Output terminal cover for 30V/80V/160V models
PSW-011
PSW-011
Output terminal cover for 250V/800V models
PSW-012
PSW-012
High voltage output terminal for 250V/800V model
Ähnliche Produkte
N5770A
Keysight
N5770A
Netzgerät, DC, 1 Kanal 150V/10A, 1500W, analog
Keysight
Netzgerät, DC, 1 Kanal 150V/22A, 3300W, analog
PSB-2400L2
PSB-2400L2
Netzgerät, DC, 2 Kanal 2x 80V/40A, 800W, USB, RS-232, Analog
Empfehlungen