EA Elektro-Automatik PSI9080-20DT | DC power supply, 640 W, 80 V / 20 A, integr. ARB
Manufacturer number: PSI9080-20DT
EA Elektro-Automatik PSI9080-20DT | 1-channel laboratory power supply (tabletop device) with an output of 80 V DC / max. 20 A / max. 640 W with built-in function generator, USB, LAN, analog interfaces.
Technical Data
Description
PSI9080-20DT | DC power supply, 640 W, 80 V / 20 A, integr. ARB