EA Elektro-Automatik PSI9080-60DT | DC power supply, 1,500 W, 80 V / 60 A, integr. ARB
Manufacturer number: PSI9080-60DT
EA Elektro-Automatik PSI9080-60DT | 1-channel laboratory power supply (tabletop device) with an output of 80 V DC / max. 60 A / max. 1,500 W with built-in function generator, USB, LAN, analog interfaces.
Technical Data
Description
PSI9080-60DT | DC power supply, 1,500 W, 80 V / 60 A, integr. ARB