EA Elektro-Automatik PSI9360-15DT | DC power supply, 1,500 W, 360 V / 15 A, integr. ARB
Manufacturer number: PSI9360-15DT
EA Elektro-Automatik PSI9360-15DT | 1-channel laboratory power supply (tabletop device) with an output of 360 V DC / max. 15 A / max. 1,500 W with built-in function generator, USB, LAN, analog interfaces.
Technical Data
Description
PSI9360-15DT | DC power supply, 1,500 W, 360 V / 15 A, integr. ARB