EA Elektro-Automatik PSI9750-06DT | DC power supply, 1,500 W, 750 V / 6 A, integr. ARB
Manufacturer number: PSI9750-06DT
EA Elektro-Automatik PSI9750-06DT | 1-channel laboratory power supply (tabletop device) with an output of 750 V DC / max. 6 A / max. 1,500 W with built-in function generator, USB, LAN, analog interfaces.
Technical Data
Description
PSI9750-06DT | DC power supply, 1,500 W, 750 V / 6 A, integr. ARB