EA Elektro-Automatik PSI9500-06DT | DC power supply, 1,000 W, 500 V / 6 A, integr. ARB
Manufacturer number: PSI9500-06DT
EA Elektro-Automatik PSI9500-06DT | 1-channel laboratory power supply (tabletop device) with an output of 500 V DC / max. 6 A / max. 1,000 W with built-in function generator, USB, LAN, analog interfaces.
Technical Data
Description
PSI9500-06DT | DC power supply, 1,000 W, 500 V / 6 A, integr. ARB