EA Elektro-Automatik PSI9040-40DT-640 | DC power supply, 640 W, 40 V / 40 A, integr. ARB
Manufacturer number: PSI9040-40DT-640
EA Elektro-Automatik PSI9040-40DT-640 | 1-channel laboratory power supply (tabletop device) with an output of 40 V DC / max. 40 A / max. 640 W with built-in function generator, USB, LAN, analog interfaces.
Technical Data
Description
PSI9040-40DT-640 | DC power supply, 640 W, 40 V / 40 A, integr. ARB