Gossen Metrawatt GTZ3511000R0001 | Z3511 current probe, 4 mm, 500 A 50 Hz, I-Out
Manufacturer number: GTZ3511000R0001
  • No disconnection of the circuit
  • no galvanic connection to the conductor
  • No overloading of the multimeter in the event of power surges in the network
  • Measuring range: 4 ... 500 AAC
  • Transfer factor: 1mA / A
  • Frequency range 45 ... 65Hz ... 1kHz
  • Self-deviation: 3% +0.4
  • Conductor Ø 30x63mm
  • CAT III 600V
  • Suitable for multimeters from Gossen Metrawatt
Technical Data
Description
GTZ3511000R0001 | Z3511 current probe, 4 mm, 500 A 50 Hz, I-Out
Accessoires
GTZ3512000R0001
Gossen Metrawatt
GTZ3512000R0001
Z3512 current probe, 4 mm, 1000 A 50 Hz, I-Out