TDK-Lambda GEN10-500-IEEE-3P | Power supply unit, DC, 1 channel, 2 U, 10V / 500A, 5000W, GPIB, RS232, RS485, analog
Manufacturer number: GEN10-500-IEEE-3P
1-channel power supply GEN10-500-IEEE-3P from TDK-Lambda with an output 0 .. 10V DC / 0-500A in a 19 inch housing with 2 U. Connection 400 V AC / 3 phases, incl.GPIB interface.
Technical Data
Description
GEN10-500-IEEE-3P | Power supply unit, DC, 1 channel, 2 U, 10V / 500A, 5000W, GPIB, RS232, RS485, analog